10 patarimų kaip paruošti automobilį žiemai ir teisingai jį eksplotuoti.


Šaltasis sezonas jau įsibėgėja, todėl keliuose tampa vis pavojingiau. RestorFX komanda su visais vairuotojais dalinasi patarimais, kaip žiemos metu užtikrinti automobilio saugumą.  1. Nelaukite šalnų, dar esant teigiamai temperatūrai pakeiskite langų apiplovimo skysti iš vasarinio žieminiu. Išvengsite nemalonių netikėtumų rytais paspaudus šaltukui, bei tokių gedimų kaip susprogusios žarnelės ar įtrūkusio skysčio bakelio.
  2. Žiemą neretai vairuotojus lygi prastas matomumas, todėl itin svarbu tinkamai pasirūpinti automobilio langų valytuvais. Atkreipkite dėmesį, ar valytuvai atlieka savo funkciją tinkamai ir nepalieka dryžių, kitu atveju juos būtina keisti. Norint žiemos metu užtikrinti valytuvų funkcionavimą, pastačius automobilį per naktį, rekomenduojama valytuvus pakelti, o rytais jų nenaudoti nenuvalius šarmos.
  3. Žibintų sureguliavimas padės kelyje išvengti streso ir avarinių situacijų. Kadangi žiemą tenka daug važinėti tamsiu paros metu, būtina patikrinti, ar gerai sureguliuoti ūsų automobilio žibintai, koks jų šviesos pralaidumas, lempučių būklė. Dažnai problema tampa ne pačios lemputės, o nusidėvėjęs žibinto korpusas. Tačiau su RestorFX naujinimo sistema net labiausiai nusitrynę žibintai taps švarūs ir idealiai pralaidūs šviesai, būtinai maksimaliam saugumui kelyje.
  4. Automobilių ekspertai padangas rekomenduoja naudoti 3–5 metus, nes po šio laikotarpio padangos tampa nebe tokios saugios naudojimui. Guma suskilinėja arba sukietėja, todėl sunku pajudėti apsnigtame ar apledėjusiame kelyje, o juolab stabdyti. Peržiūrėkite, ar jūsų automobilio padangos dar tinkamos naudoti bei nepamirškite minimalių protektoriaus reikalavimų žiemos metu.
  5. Prieš žiemą atkreipkite dėmesį į bendrą automobilio važiuoklės būklę, nes būtent ji užtikrina automobilio stabilumą kelyje. Šią apžiūrą greitai, nebrangiai ir efektyviai galite gauti bet kuriame autoservise.
  6. Jei yra galimybė, nakčiai nepalikite užtraukto rankinio stabdžio, nes temperatūrai nukritus itin žemai, kaladėlės gali prišalti prie diskų. Kitą rytą galite net nepajudėti iš vietos, o ką jau kalbėti apie stabdžio troso nutraukimą.
  7. Stebėkite variklio aušinimo sistemą, nes jos netinkamas eksploatavimas gali iššaukti radiatoriaus užšalimą, aušinimo sistemos žarnų pažeidimus, salono šildytuvo trikdžius. Šiuos gedimus gali sukelti netinkamo aušinimo skysčio naudojimas ar nuosėdos aušinimo sistemoje. Savarankiškai tikrindami, atkreipkite dėmesį į aušinimo skysčio spalvą: ji turi būti sodri, tačiau jei išsiplėtimo bakelyje yra bespalvis skystis ar skystis su nuosėdomis, jį tučtuojau reikia keisti.
  8. Vairuojantiems automobilius su dyzeliniu varikliu, prieš žiemą rekomenduojama pasitikrinti automobilio pakaitinimo žvakes, kad rytais nebūtų netikėtumų, kuomet niekaip neužsiveda variklis.
  9. Alyvas keisti rekomenduojama prieš šaltąjį metų laiką – švari ji yra atsparesnė temperatūros svyravimams. Keičiant automobilio alyvą ir filtrus, verta pakeisti ir salono bei degalų filtrus tam, kad apsaugotumėte automobilį nuo rasojimo iš vidaus, bei sklandų degalų padavimą į sistemą.
  10. Bene svarbiausias faktorius saugiam važinėjimui žiemos metu – dvigubas dėmesys eismo sąlygoms ir taisyklėms nei įprastai. Būkite kelyje budrūs, atkreipkite dėmesį į pėsčiuosius ir kitus automobilius, kelio ženklus ir ženklinimą. Esant prastoms sąlygoms: siaučiant pūgai, susidarius plikledžiui, važiuojant užsnigtu keliu atkreipkite dėmesį į stabdymo kelią ir neviršykite leistino greičio.

 

Visos naujienos